Ocena
3.84
Ocena
3.81
Ocena
3.77
 
Czy wiesz, że...
UPS opracował i wdrożył system informatyczny eliminujący konieczność skręcania w lewo przez kierowców. Ponieważ firma posiada flotę około 88.000 aut w samych tylko Stanach Zjednoczonych oszczędność z tego tytułu wyniosła 170 tysięcy litrów paliwa rocznie.
 
Newsletter

Krok po kroku: Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

Dodano: środa, 15 grudzień 2010 o 16:08  
Tutaj przeczytasz ogólne porady dotyczące wysyłania paczek.


Krok 1.: Pakowanie
Całą zawartość, jaką chcesz wysłać, odpowiednio zabezpieczoną w zależności od rodzaju towaru, włóż do kartonu. Podpowiedzi, gdzie szukać opakowań kartonowych, znajdziesz tutaj.
Dobrze zaklej karton mocną taśmą, by paczka nie otworzyła się w czasie transportu.

Jeżeli na kartonie widnieją jakieś napisy, np. nazwy firmowe produktów, które uprzednio były do niego włożone, należy dodatkowo opakować karton w szary lub biały jednolity papier.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?


Krok 2.: Adresowanie
Na paczce wyraźnie, najlepiej ciemnym markerem/flamastrem piszemy adres nadawcy i adresata (odbiorcy).


Krok 3.: Druk nadania paczki
Prosimy w okienku pocztowym o druk nadania paczki. Uzupełniamy rubryki danymi nadawcy i adresata, jeżeli jest to paczka zwykła, wg poniższego wzoru. Jeżeli deklarujemy wartość i/lub ma to być paczka priorytetowa, zaznaczamy to w odpowiedniej rubryce.Paczka pocztowa w obrocie krajowym może być przyjmowana w dwóch kategoriach, ze względu na szybkość dostarczenia:
- Paczka pocztowa ekonomiczna, która jest przemieszczana, opracowywana i doręczana w standardzie jakościowym D+3 (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym),
- Paczka pocztowa priorytetowa, która jest przewożona najszybszym środkiem transportu mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla paczki pocztowej priorytetowej jest jej przebieg w terminie D+1. Paczka pocztowa priorytetowa będzie dostarczona następnego dnia roboczego po dniu nadania, jeśli zostanie nadana do godz. 15:00. Paczka pocztowa nadana jako priorytetowa po godz. 15:00 traktowana będzie jako nadana w dniu następnym (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym).
Paczkę pocztową priorytetową należy oznaczać poprzez naklejenie na niej nalepki w kolorze niebieskim z napisem PRIORYTET/PRIORITAIRE lub/i naniesienie napisu o treści PRIORYTET/PRIORITAIRE.

Ponadto na adresie pomocniczym do paczki pocztowej w obrocie krajowym należy zaznaczyć rubrykę "PRIORYTETOWA".

Krok 4.: Wysyłanie
Paczkę przekaż w okienku. Paczka zostanie zważona, po czym na podstawie wagi oraz opcji wysyłki jaką wybierzesz, zostanie wyceniona na odpowiednią kwotę którą należy uiścić.


WAŻNE: zachowaj potwierdzenie nadania do momentu, kiedy będziesz miał pewność, że paczka dotarła do adresata.

Drukuj
|